İptal ve İade Şartları

İPTAL VE İADE ŞARTLARI

Asellighting.com tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır.

Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynaklı her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

Ürün iadesi konusunda sizlere daha iyi ve hızlı bir şekilde hizmet verebilmemiz için gerekli olan şartları aşağıda bulabilirsiniz; bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

İADE İÇİN İSTEDİKLERİMİZ

1. İADE EDİLECEK ÜRÜN
2. İADE EDİLECEK ÜRÜNÜN FATURASI (Tüm nüshaları ile birlikte)

İADE EDİLECEK ÜRÜN

a- Kullanılmış veya hasar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
b- İade edilecek ürünün, 30 gün içerisinde teslim alındığı şekilde, standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

DİĞER ŞARTLAR ve İADE TAŞIMA ÜCRETLERİ HAKKINDA

a- İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise anlaşmalı olduğumuz Kargo/Nakliye firmaları firmalarımızla gönderildiği taktirde, taşıma ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır.

b- Kalite Güvence departmanımıza gelen ürünlerin, iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştıktan sonra hızlıca işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler 7 gün içerisinde hesaba yansımaktadır.

c- Cayma hakkı ya da ürünü satın almaktan vazgeçme, ürün renk değişimi talepleri ya da defo/kusur/eksik gibi Asellighting.com’dan kaynaklı durumlarda geri gönderim taşıma ücretleri; Anlaşmalı Olduğumuz Kargo/Nakliye firmaları tercih edilirse firmamıza, diğer taşıma firmaları tercih edilirse müşterilerimize aittir. Bu durumlar dışında kalan tüm ihtimallerde geri gönderim taşıma ücretleri müşteriye aittir.

Buradaki uyarılara rağmen Anlaşmalı Olduğumuz Kargo/Nakliye firmaları haricinde bir taşıma firmasıyla yapılan gönderimlerde, para iadesi yapılırken taşıma ücreti düşülerek kalan tutar müşteriye iade edilir.

d- Satın alınan ürünün kullanılmamış, tahrip edilmemiş, ürün paketli ise paketi hasar görmemiş, aksesuarı olan bir ürün ise aksesuarında eksik olmaksızın iade edilmiş ve tekrar satılabilir olması gerekmektedir.

e- Ürün ya da ürünlerin iade/değişim amacıyla firmamıza gönderilmesi sırasında adınıza kesilmiş faturanın 2 nüshasının da ürün ile birlikte geri gönderilmesi zorunludur. Faturası gönderilmeyen ürünün iadesi veya değişimi kesinlikle gerçekleştirilmez.

f- İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

g- İade ve değişimini talep edeceğiniz ürünün tekrar satılabilir olması esastır.

h- Ürün için yukarıda belirtilen koşullar dahilinde iade işlemi başlatılıp, iadesi tarafımıza ulaştıktan sonra gelen ürünün şartlara uygunluğu kontrol edilecektir. Kontrol sonrasında uygun bulunan iadeler için yapılan ödemenin şekline sadık kalınarak iade işlemi 3 iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde ürün bedeli, bankanıza bağlı olarak 3-10 iş günü içerisinde hesabınıza yansır. Burada oluşabilecek olası gecikmeler tamamen bankanızın çalışma şekline bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

i- Üründen kaynaklanan bir kusur veya malzeme hatasından dolayı yapacağınız iade ve değişim taleplerinde ilgili yasal mevzuat şartları geçerlidir. Üründeki bu tip üretim hatalarının tespiti için ürünün incelenmesinin ardından müşteriye bilgi verilecektir.

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ

Tüm ürünler kontrolden geçirilerek taşıma firmasına teslim edilmektedir. Ancak olası hataların önüne geçmek amaçlı siparişleriniz taşıma firması tarafından teslim edilirken mutlaka teslimatı yapan görevlinin yanında paketi açarak, üründe/pakette hasar olup olmadığını kontrol ediniz. Hasar olması durumunda ürünü teslim almayınız ve teslimatı yapan görevliden tutanak tutmasını isteyiniz.


İADE VE DEĞİŞİM ADRESİ

Yukarıdaki şartlarda taşıma ücretinin Asellighting.com’a ait olduğu durumlarda gönderim için lütfen Anlaşmalı Olduğumuz Kargo/Nakliye firmalarını tercih ediniz. Taşıma ücretinin müşteriye ait olduğu durumlarda müşterinin tercih edeceği bir kargo firması kullanılabilir.

ASEL LIGHTING AYDINLATMA
Yalıncak Mah. Rize Merkez Cad. No:145/53 Trabzon / Türkiye
Telefon : 0 (462) 335 06 61
Faks : 0 (462)224 42 20
E-Mail : info@asellighting.com